* TJ SOKOL Velim
Tělocvičná jednota Sokol Velim
byla založena v roce 1868 jako jízdní banderium (venkovský jezdecký spolek). Jednota byla součástí jedné z prvních žup v rámci českého Sokola, župy Tyršovy.
Původním posláním Sokola bylo podle představ zakladatele Sokola, doktora Miroslava Tyrše, provozování tělesných cvičení a organizování společenského a kulturního života na vsi , např. pořádání zábav, hraní divadla apod..
Jízda velimského Sokola se účastnila všech významných akcí např. odhalení pomníku Josefa Jungmanna, pohřbu Františka Palackého, kladení základního kamene Národního divadla.
V obou světových válkách byla činnost Sokola pozastavena a po roce 1948 byl velimský Sokol začleněn do jednotné sportovní organizace DSO Slavoj Velim. K původnímu názvu se tělocvičná jednota Sokol vrátila v roce 1969.
V současné době má tato jednota 185 registrovaných členů , kteří jsou organizováni v pěti oddílech a to:
Oddíl sokolské všestrannosti
má 105 členů, sdružuje převážně děti , pravidelně se zúčastňuje všech akcí sportovního charakteru včetně sletových cvičení, v tomto oddílu jsou také organizováni zájemci o míčové hry, jako například nohejbal, košíková aj.
Oddíl stolního tenisu
má 20 členů, je zapojen do soutěží organizovaných Českou tělovýchovnou organizací (dále ČTO ), kde je registrován jako účastník okresní soutěže II. třídy;
Oddíl judo
má 20 členů, je zapojen do soutěží organizovaných ČSju, např. v šestikolové soutěži Polabská žákovská liga; tento oddíl z pověření výboru župy organizuje otevřený přebor župy Tyršovy , kterého se účastní jak oddíly sdružené v OV JUDO Kolín, tak i oddíly JUDO z celé ČR.
odkaz na stránky oddílů
stolní tenis: www.sttvelim.estranky.cz
petanque: https://petanque-velim.estranky.cz/
florbal: www.florbalvelim.cz
nohejbal: http://nohejbalvelim.proweb.cz
Cvičení 2022 / 2023 – rozvrh sokolovny
Pondělí: 16.00-17.00 Tancování (Iva Homokyová, Michaela Klingrová))
17.00-18.00 Cvičení mladších dětí (Ivana Homokyová)
18.00-19.00 Cvičení starších dětí (Ivana Homokyová)
19.00-20.00 Cvičení žen OSV (Jarmila Kopecká)
Úterý: 16.00-17.00 Fotbal děti Nová Ves (Kamil Šmejkal)
17.30-19.00 Hasiči Vítězov – starší žáci (Milan Bug)
19.00-20.00 Florbal Žabonosy (p.Kopecký)
Středa: 16.00-17.00 Hasiči Vítězov – přípravka (Milan Bug)
17.00-18.30 Hasiči Vítězov – mladší žáci (Milan Bug)
18.30-19.30 Cvičení Ženy OSV (Jarmila Kopecká)
Čtvrtek: 16.15-17.00 OSV Rodiče a děti (Žaneta Svobodová)
17.30-19.30 Stolní tenis - děti (František Vejtruba)
19.30-21.00 Volejbal (Ivana Homokyová)
Pátek: 16.00-17.00 Fotbal děti Nová Ves (Kamil Šmejkal)
17.30-20.00 JUDO (Stanislav Jakl)
Sobota:
Neděle:
Poznámky: (upraveno dne 2. 11. 2022)